Hírek
2014. Június 19. 13:15, csütörtök |
				Belföld				
Forrás: MTI
				
				A tervek szerint rendezik meg szombaton a Magyar Úszás Napját
 
				Megfelelőnek ígérkezik az időjárás, így a tervek szerint kerül sor szombaton a Magyar Úszás Napjára.
	A magyar szövetség tájékoztatása szerint Szabó Tünde főtitkár és Kiss László szövetségi kapitány csütörtökön egyeztetett a siófoki meteorológiai obszervatórium illetékeseivel, akik elmondták, ideális lesz az idő Balatonfüreden.
	"A pénteki hidegfront elvonulása után 23-24 fok lesz a hőmérséklet szombaton, hasonló hőmérsékletűnek ígérkezik a víz is, a füredi öböl pedig kellően védett az északi széllel szemben, azaz az úszók számára ideálisak lesznek a körülmények: mind az Európa Kupa indulóinak, mind pedig azoknak, akik a 2021 méteres táv megtételére vállalkoznak" - idézte a MÚSZ közleménye Kiss Lászlót.
	A szervezők országszerte különböző eseményekkel várják az érdeklődőket szombaton, a fő színhelyen, Balatonfüreden pedig már reggel 9 órától komoly versenyt rendeznek, mégpedig a nyíltvízi úszók 10 kilométeres Európa Kupáját. A nemzetközi viadalon, amely egyben országos bajnokság is, az olimpiai bajnok Risztov Éva, valamint az idén az estorili EK-futamon győztes Gyurta Gergely is indul, de élete első 10 kilométeres versenyén megméreti magát a medencében a háromszoros világbajnok Hosszú Katinka is. A verseny a hazai úszók számára Európa-bajnoki válogató lesz.
	A program keretében - a hét év múlva esedékes magyarországi vizes világbajnokságra utalva - 2021 méteren zajlik majd az elsősorban amatőröknek szóló úszófesztivál, melyen 9.30 és 13 óra között rajtolhatnak el a vállalkozó kedvűek, akik akár Cseh Lászlóval és Verrasztó Dáviddal is együtt úszhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
