Hírek
2011. Augusztus 07. 14:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
A tengerhez vagy a fedett fürdőkbe menekültek a nyaralók

A wellnessfürdők és a fedett strandok a nyertesei a tartós rossz időnek a Balatonon.
Sok vendég hazautazott, vagy lemondta, esetleg halasztotta nyaralását. A parti büféseknél már behozhatatlan a kiesés: vannak, akik - bevétel híján - az alkalmazottat is kénytelenek elküldeni.
Kihaltak a strandok a Balaton-parton. Még sétálni is csak kevesen merészkedtek a tópartra az elmúlt hetekben Siófokon. Az őszi idő legnagyobb vesztesei a parti büfék.
Az egyik part menti szállodában a főszezon ellenére lehet még szabad szobát találni. Sokan visszamondták a foglalást, van, aki úgy döntött: inkább rövidebb időre, de a tengerhez megy nyaralni a Balaton helyett.
A rossz idő elől a fedett fürdőkbe menekültek a nyaralók. A siófoki Galérius Fürdőben az utóbbi hetekben szinte végig telt ház volt.
„A fürdő maximálisan 485 vendéget tud beengedni, ebben az időszakban csúcsot döntöttünk, mert 1260 fő volt 1 nap alatt a vendéglétszámunk” – számolt be Kompa Zsoltné, a Galérius Fürdő ügyvezetője.
A balatoni szezonból már csak három hét van hátra. A vendéglátósok azt mondják: nincs esélyük arra, hogy a 18-20 százalékos bevételkiesést behozzák. Az előrejelzések nem túl biztatóak. A meteorológusok szerint az igazi, hosszabb ideig tartó kánikulára jövő nyárig várni kell. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld
Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt
2025. Augusztus 15. 08:00, péntek | Belföld
Hőség - BM: Kiadták a vörös kód figyelmeztetést
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.