Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2013. Július 12. 05:00, péntek | Életmód
Forrás: orientpress

A szívbetegeknek különösen óvakodniuk kell a szmogtól

A szívbetegeknek különösen óvakodniuk kell a szmogtól

A légszennyezettség különösen káros a gyenge szívűekre, akár halálukat is okozhatja - hívja fel a figyelmet egy nemzetközi tanulmány, amelyről a BBC számol be. A Brit Szív Szövetség adatai szerint a városok többsége meghaladja a légszennyezettségi szint biztonságos mértékét.

A légszennyezettséget - különösen a közlekedésből származót - már korábban is összefüggésbe hozták a szívinfarktus megemelkedett kockázatával, a szívelégtelenséggel azonban nem.

Ez utóbbi oka, hogy a szívizomzat túl gyenge és kevésbé jól végzi a vér pumpálását a szervezetben. A legerősebb kapcsolatot az olyan gázok, mint a szén-monoxid, nitrogén-dioxid, valamint a finom por általi légszennyezettség - teherautók, taxik - találták.

Megállapították, hogy azok, akiknek egyébként gyenge a szívük fokozott kockázatnak vannak kitéve akkor, hogyha forgalmas helyen élnek, vagy sokat utaznak tömegközlekedéssel. A szennyezettségnek jobban kitett napon pedig még inkább megnövekszik a szívelégtelenség kockázata.

A WHO ( Egészségügyi Világszervezet) adatai szerint a légszennyezettség világszerte 1,3 millió ember haláláért felelős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 18:41, csütörtök | Életmód

Szeptemberben lesz a „Könnyek a Vízben” Segélykoncert, az adományozás tovább folytatódik

A nagy hőségre való tekintettel az ősz elejére halasztották a szervezők a „Könnyek a vízben” Segélykoncertet.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Életmód

OMME: méhraj észlelése esetén forduljon szakemberhez

A tavaszi és nyári időszakban megszaporodnak a méhraj észlelések, és egyre több bejelentés érkezik az Országos Magyar Méhészeti Egyesülethez (OMME).

2025. Július 03. 07:33, csütörtök | Életmód

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Csütörtökön 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország nagy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai veszélyjelzéséből.

2025. Július 02. 15:24, szerda | Életmód

„Könnyek a vízben” – Egy koncert, ami életeket változtathat meg

Jótékonysági összefogás Székelyföldért a Puskás Szoborparkban