Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2011. November 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A sörhas vége

A sörhas vége

Hamarosan nemcsak a felülésektől lehet lapos a hasunk. Lesz csodaszer sörhas ellen? Felülés nélkül is eltűnik.

Elsősorban a férfiak örülhetnek majd annak az új szernek, aminek tesztelése javában zajlik – még most is – Nagy-Britanniában. Az Adipotid névre keresztelt csodaszer ugyanis mindössze néhány hét leforgása alatt szinte teljesen eltünteti a sörpocakot, annak köszönhetően, hogy gátolja a zsírsejtek vérellátását – írta meg a Hír24.

A szigetországban egyébként komoly probléma az elhízás, Európában itt él a legtöbb túlsúlyos, nem csoda, hogy az elmúlt években gombamód szaporodnak a gyors fogyást ígérő csodaszerek: ezeknek többsége az agyban fejti ki hatását és nem hogy nem hatásosak, de súlyos mellékhatásokat okoznak. Épp emiatt a közelmúltban két ilyen szert is be kellett tiltania a brit fogyasztóvédelemnek.

A tudósok szerint az Adipotid injekció más: sokkal biztonságosabb, mert nem az agyban, hanem a szervezetben fejti ki hatását. Ráadásul étvágycsökkentő, így az sem csoda, hogy 1 hónap alatt a testzsír 40%-ától megszabadította a tesztben résztvevő – egyelőre még majmokat. A tudósok a biztató eredmények miatt most azt sürgetik, hogy mihamarabb elkezdődjenek a humán kísérletek.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: sör, sörhas, tudósok

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.