Hírek
2011. November 07. 07:17, hétfő |
Életmód
Forrás: MTI
A pollen ebben az évben már nem gyötri az allergiásokat
A parlagfű pollenkoncentrációja az elmúlt héten sehol sem érte el a tüneteket okozó mennyiség határértékét, ezzel véget ért a 2011. évi pollenszezon - közölte a tisztiorvos facebook oldalán vasárnap.
Az allergiásoknak azonban továbbra is érdemes figyelniük, mivel télen az allergén gombák koncentrációja emelkedhet meg időnként. A fűtési szezonban gyakoribbá válhatnak a penészgomba és a poratka által kiváltott allergiás megbetegedések.
Az idei szezonban első alkalommal a pollenjelentés folyamatosan nyomon követhető volt a tisztiorvos facebook oldalán. Pollenjelentéssel legközelebb a mogyoró és az éger virágzásának kezdetén, várhatóan jövő év január-februárjában jelentkezik majd az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ).
Addig is, a téli időszakban az Országos Környezetegészségügyi Intézet adatai alapján a légszennyezettséggel kapcsolatos információkat teszik majd közzé folyamatosan - tették hozzá.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 07:17, szerda | Életmód
A Forum Romanumon megnyitják egy ókori villa épségben megmaradt termeit
Megnyitják a látogatók előtt a falait díszítő griffmadarakról elnevezett, a Krisztus előtti második századra datált villát a Forum Romanumhoz tartozó Palatinus-dombon - jelentették be kedden Rómában.
2026. Január 13. 07:31, kedd | Életmód
Korábban soha nem látott változásokat talált a James Webb Űrtávcső egy ikercsillag körüli bolygóképző korongban
Korábban soha nem látott változékonyságot mutat a Tatooine-szerű bolygórendszerek szülőhelye a James Webb Űrtávcső adatai alapján -
