Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2017. Szeptember 15. 16:00, péntek | Sport
Forrás: mti

A McLaren Renault-ra, a Torro Rosso Hondára vált

A McLaren Renault-ra, a Torro Rosso Hondára vált

A következő évtől a McLaren már nem a Honda, hanem a Reanult motorját használja, a japán gyár pedig az eddig a francia erőforrással szereplő Torro Rossót látja el.

A wokingi istálló a pénteki bejelentéssel tulajdonképpen teljesítette első számú pilótája, Fernando Alonso követelését, aki korábban jelezte, amennyiben a McLaren nem vált gyártót, elhagyja a csapatot.

A Reanult pénteken három évre szóló megállapodást kötött a britekkel. A Forma-1 egyik legnagyobb múltú és legeredményesebb csapatának ügyvezető elnöke, Mohammed bin Essza al-Kalifa sejk közleményében azt írta, hogy a McLarennek és Hondának is egyaránt az az érdeke, hogy a jövőben külön utakon folytassák a Forma-1-es szereplést.

A japán gyár annyit közölt, hogy több évre szóló szerződést írt alá a Torro Rossóval, a Red Bull farmcsapatával. A Red Bull a jövő évben még biztosan marad a Renault-nál, ám könnyen elképzelhető, hogy 2019-től szintén Hondára vált majd.

A "motorkeringővel" együtt az is kiderült, hogy a jelenleg a Torro Rossónál szereplő Carlos Sainz Jr. 2018-tól a gyári Renault pilótája lesz, melynél a gyengén teljesítő Jolyon Palmert váltja majd, s Nico Hülkenberg csapattársaként folytatja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Sport

Konferencia-liga: Az első körben kiesett a Felcsút, továbbment a Paks és az ETO

A Paksi FC a hazai pályán aratott 1-0-ás győzelem után 1-1-es döntetlent játszott a szlovén Maribor vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező második fordulós párharcán, így 2:1-es összesítéssel továbbjutott.

2025. Július 31. 07:45, csütörtök | Sport

Magyar Nagydíj - Jubileumi futam a megújult létesítményben