Városlista
2025. április 2, szerda - Áron

Hírek

2021. November 30. 10:16, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A madárinfluenza vírusát mutatták ki Szombathelyen egy elhullott vadlúdból

A madárinfluenza vírusát mutatták ki Szombathelyen egy elhullott vadlúdból

A madárinfluenza vírus H5N1 altípusát mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma egy elhullott vetési lúdból, amelyet a szombathelyi Csónakázó-tavon találtak

- közölték a hivatal honlapján kedden.

A tájékoztatás szerint az újabb eset is felhívja a figyelmet, hogy a madárinfluenza az ország bármely részén megjelenhet, különösen a vizes területek jelentenek nagy kockázatot.

A Nébih közleményében ismét arra szólította fel a baromfitartókat, hogy fokozottan ügyeljenek állataik biztonságára, és szigorúan tartsák be a járványvédelmi előírásokat!

Legutóbb, egy héttel ezelőtt egy Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei baromfiállományokban, előzőleg pedig a Csongrád-Csanád megyei Zsombón, egy 17 400 pecsenyekacsából álló állománynál, valamint a Békés megyei Újkígyóson, egy 8500 tenyészludat tartó gazdaságban illetve egy Bács-Kiskun megyei gazdaság állatainál mutatta ki a Nébih laboratóriuma a madárinfluenza H5N1 altípusát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 02. 07:42, szerda | Belföld

Gázkitermelési érdekeltségeket vásárolt a Mol

A Mol megvásárolta a az O&GD Endrőd környéki gázmezőit és az ehhez kapcsolódó infrastruktúrát - közölte a Mol kedden az MTI-vel.

2025. Április 02. 07:38, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a mai naptól megnövelt kapacitással működik a Magyarország és Szlovákia közötti összekötő földgázvezeték

A mai naptól megnövelt kapacitással működik a Magyarország és Szlovákia közötti összekötő földgázvezeték - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Komáromban.

2025. Április 02. 07:37, szerda | Belföld

Az óvoda felrobbantásával fenyegetőzött

Közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt az Esztergomi Járási Ügyészség bíróság elé állította az óvoda felrobbantásával fenyegetőző elkövetőt.

2025. Április 01. 07:29, kedd | Belföld

Nagy Mártont továbbra is hisz abban, hogy az idei a gazdasági áttörés éve

Az idei a gazdasági áttörés éve, 2025 második felében már 3 százalék feletti növekedés, a következő években pedig a GDP dinamikus bővülése várható