Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2011. November 21. 14:06, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

A károk felszámolásán dolgoznak

A károk felszámolásán dolgoznak

Meghaladta a hatszázat a Thaiföldet fél évszázada leginkább sújtó árvíz halálos áldozatainak a száma – közölte a bangkoki kormány vasárnap.

Az idei monszunesőzések jóval kiadósabbak voltak a korábbi évek esős időszakainál, és a középső országrészre trópusi viharok csaptak le. Mindennek következtében hatalmas kiterjedésű áradások keletkeztek, és az irdatlan mennyiségű víz dél felé hömpölyögve számos várost elöntött. Az ország 77 tartományának több mint kétharmada került víz alá, és a főváros, Bangkok számos kerületében is pusztított az árvíz.

A legfrissebb hivatalos adatok szerint 602-en vesztek oda a négy hónapja tartó természeti csapásban, a legtöbben vízbe fulladtak. Néhol az utóbbi napokban jobbra fordult a helyzet, és ezekben a körzetekben megkezdődhetett az árvíz következményeinek a felszámolása.

Címkék: árvíz, bangkok, thaiföld

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt