Hírek
2017. Június 12. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A jövő évi költségvetésről szavaz a parlament

Négynapos üléssel, több határozathozatallal, köztük a 2018-as költségvetésről szóló döntéssel zárja tavaszi ülésszakát jövő héten az Országgyűlés.
A napirendi javaslat szerint a négynapos ülés hétfő délelőtt 10 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd tárgyalnak és szavaznak a képviselők az idei költségvetés módosításához és a jövő évi büdzséhez benyújtott összegző módosító javaslatról. Délután hangzanak el az interpellációk, az azonnali kérdések és a kérdések, majd bizottsági jelentések és összegző módosító javaslatok vitájával zárul az ülésnap.
Kedd délben terveznek szavazni egyebek mellett a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságát célzó javaslatról, az új büntetőeljárási és az ügyvédi tevékenységet szabályozó törvényjavaslatról, az Iszlám Állam elleni nemzetközi fellépésben való további magyar részvételről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adótörvényekről, valamint a nyugdíjas szövetkezetek létrehozását lehetővé tevő előterjesztésről.
Szerdán ugyancsak lesznek határozathozatalok a Házban: ekkor dönthetnek a burkolt pártfinanszírozás megakadályozásáról és az átlátható kampányfinanszírozás biztosításáról szóló javaslatról, továbbá a kéményseprőipari, az anyakönyvi és a nemzeti ménesbirtokot szabályozó törvény módosításáról, valamint több nemzetközi egyezményről. A szavazások után tartják a közszolgálati tisztviselőkről szóló jogszabály módosításának vitáját, majd megtárgyalják a képviselők az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságnak a Magyar Államkincstárba olvadásához szükséges törvénymódosításokat.
Az Országgyűlés tavaszi ülésszaka csütörtök délután zárul. Ezen a napon - amikor mindössze egyórás ülést terveznek - dönt a parlament a 2018-as költségvetésről és az
A parlament várhatóan szeptember közepétől folytatja munkáját.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat