Hírek
2016. Szeptember 08. 14:44, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A hétvégén is marad a nyárias időjárás

A hétvégén is folytatódik a nyárias időjárás, 30 Celsius-fok körüli melegre és sok napsütésre lehet számítani, de helyenként egy-egy zápor, zivatar is kialakulhat
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken a sok napsütés mellett időnként megnövekszik a felhőzet, csapadék nem várható. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 11-17 fok között valószínű, de a hidegre érzékeny helyeken hűvösebb is lehet. A nappali maximum 30 fok körül alakul.
Szombaton is napos idő várható. Délen és nyugaton lehet időnként több a felhő, és arrafelé néhol zápor előfordulhat, esetleg egy-egy zivatar is kialakulhat. A leghidegebb órákban 12-17 fok lehet. Napközben 30 fok körül alakul a hőmérséklet.
Vasárnap is sok napsütésre lehet számítani, de helyenként lehetnek záporok, zivatarok. Csak zivatar környezetében erősödhet meg a szél. A minimumhőmérséklet 13-19, a maximumhőmérséklet 27-31 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.