Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2022. Április 02. 18:05, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A harmadik legszárazabb volt az első negyedév

A harmadik legszárazabb volt az első negyedév

Az idei volt a harmadik legszárazabb első negyedév Magyarországon 1901 óta országos átlagban - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat péntek délután Facebook-oldalán.

Azt írták: a csütörtökön érkező mediterrán ciklon az ország nagy részére hosszú hetek, helyenként hónapok óta először hozott nagyobb mennyiségű csapadékot. Nem lett rekordszáraz a negyedév az utolsó napon érkező csapadéknak köszönhetően, de így is 1901 óta a harmadik legszárazabb első negyedév volt. Az első három hónapban országosan - az előzetes adatok szerint - 42,6 milliméternyi csapadék esett. Ennél szárazabb évkezdet csak 1918-ban és 1949-ben volt.

Az összes háromhavi időszakot nézve a hetedik legszárazabb lett a 2022. január-márciusi időszak. A több hónapos időszakok közül a legszárazabbak általában 1924-1925 és 1948-1949 környékén voltak - ismertették.

Kedden a meteorológiai szolgálat még arra hívta fel a figyelmet, hogy az elmúlt mintegy három hónapban alig esett. Az ország középső részén nagyobb területen is 70-80 milliméternyi fölötti az "anomália", a hegyvidéki területeken viszont - ahol általában jóval több csapadék hullik - 90-100 milliméternyi csapadék hiányzik a földekről.

Péntek délelőtt viszont már azt közölték Facebook-oldalukon, hogy "megérkezett a megváltás". Hosszú idő után az ország nagy részén bőséges eső, területi átlagban 10-30 milliméternyi csapadék áztatta a földeket csütörtök reggel 8 órától péntek reggel 8 óráig. A Dunántúl délnyugati, nyugati részein, Borsodban, valamint a hegyekben több ponton is mértek 30-40 milliméternyit elérő, meghaladó mennyiséget - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.