Hírek
2012. Május 16. 07:05, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
A gombelemek még jobban veszélyeztetik a gyerekeket

A gombelemek elterjedésével az elmúlt két évtizedben megduplázódott azon balesetek száma, amely gyermekeken elektromos vagy kémiai égést okozott.
A legtöbb orvosi ügyeleti látogatást Amerikában pedig az említett kisméretű elemek okozták - számol be a Reuters.
Már pedig a gombelemek számos helyen: a távirányítóban, a játékokban megtalálhatóak, s a kíváncsi gyermekek számára kísértést jelentenek.
Ezek az elemek nagyon veszélyesek tudnak lenni, hiszen ha a gyermek lenyeli őket, elektromos égést okozhatnak a nyelőcsőben. Ráadásul az óra ketyeg, hogyha a szülő nem tanúja az esetnek és egy ideig a gyermek sem tapasztal tüneteket. Kevesebb mint két óra alatt ugyanis igen súlyos sérüléseket szenvedhet a gyerek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.