Hírek
2011. Október 17. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
A baleseti adó miatt minden autósnak jelentősen emelkedik a tarifája
A baleseti adó mintegy negyedével emelheti a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási díjakat.
A mértéke ugyan 30 százalék lesz, de az alkuszok és a kormány is arra számít, hogy az árverseny miatt egy részét a biztosítók átvállalják – írja a Világgazdaság.
Néhány napja még tovább csökkenő kötelező felelősség-biztosítási díjakról szóltak az alkuszcégek prognózisai, a baleseti adóról szóló nemrég kiszivárgott információk szerint viszont már szinte biztosra vehető, hogy minden autósnak jelentősen emelkedik a tarifája. A kormány 27 milliárd forintot szeretne beszedni a biztosítóktól ezen a címen. A biztosítók minden bizonnyal áthárítják majd az ügyfelekre a díjat. Más választásuk a biztosítóknak nem is lehet, hiszen a járműfelelősség-biztosítási díjbevételük az idén már a 100 milliárd forintot sem éri el, és az éles árverseny miatt a piaci szereplők többségénél már csak minimális profitot termel ez az üzletág. A Nemzetgazdasági Minisztérium közlése szerint az autósoknak a kgfb-díj 30 százalékának megfelelő baleseti adót kell majd leróniuk, amelyet a biztosítási díjjal együtt kell megfizetniük. Magát az adót azonban a biztosítók róják le az államnak. Arra a türelmi időszakra, ameddig a biztosító szolgáltatása fennáll, de a biztosított elmulasztja a díj és az adó megfizetését, az adó beszedésének kockázata nem a biztosítót terheli.
A tavalyi kampány során rekordalacsony, 17 ezer forint körüli átlagdíjak alakultak ki, ezek a baleseti adó miatt 22 ezer forint fölé ugorhatnak – mondja Lantos Lóránt, a Kötelező.hu portál vezetője. A díjverseny fokozódása miatt az adó mértékénél kisebb arányú, 25 százalék körüli díjemelésre számít csak a Biztositas.hu, és a kormány is úgy kalkulál, az árverseny miatt a baleseti adóból fakadó áremelés egy részét átvállalják majd a biztosítók. A legkisebb mértékben a motorosok díjai nőhetnek, a legnagyobb extra terhet pedig a teherautók és a buszok után kell majd megfizetni. A Biztosítás.hu kalkulációi szerint egy átlagos személyautónál évente 7200 forint körül alakul az adó összege.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
