Városlista
2025. november 27, csütörtök - Virgil

Hírek

2018. Február 21. 14:59, szerda | Belföld
Forrás: mti

60 milliárd forintra nőtt az állateledelek piaca tavaly

60 milliárd forintra nőtt az állateledelek piaca tavaly

Dinamikusan nőtt az állateledelek piaca, 2017. február és 2018. január között kutyaeledelre 7 százalékkal, míg macskaeledelre 10 százalékkal többet költöttek a magyarok - derül ki a Nielsen legfrissebb felméréséből.

Az MTI-nek szerdán küldött közlemény szerint a forgalom ebben az időszakban meghaladta a 60 milliárd forintot, ami mintegy 160 tonna állateleséget jelent.

Kutyaeledelre értékben közel 35 milliárd forintot, 7 százalékkal többet költöttek tavaly a magyarok. Ebben az időszakban 117 tonna kutyaeledel került a négylábúak tálkájába, nagyjából 60-40 százalékban nedves és száraz táp. A Nielsen közölte: az eladások közel négyötöde a 400 négyzetméteresnél nagyobb alapterületű üzletekre koncentrálódik.

A macskaeledelek piaca szintén dinamikusan nőtt: 2017. február és 2018. január között értékben 11 százalékkal nőtt a forgalom az előző év azonos időszakához képest, elérte a közel 26 milliárd forintot. Az eladott macskaeledel meghaladta a 43 tonnát, ami 9 százalékos emelkedés. A nedves cicaeledel az értékbeli forgalom mintegy háromnegyedét teszi ki, ez közel 100 millió alutasakot és konzervet jelent.

Macskaeledelnél is koncentrált az eladás, ugyanakkor a kisebb, 200 négyzetméteres üzletek viszik el az értékben a forgalom ötödét - mondta Hajnal Dóra a Nielsen ügyfélkapcsolati vezetője.

Címkék: állat, állateledel, piac

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát