Városlista
2025. április 2, szerda - Áron

Hírek

2011. Augusztus 10. 14:29, szerda | Kék hírek
Forrás: OrientPress

33 millió forint bevételt titkolt el az adózó

33 millió forint bevételt titkolt el az adózó

Újabb adócsalás: 33 millió forint bevételt titkolt el, és vont ki az adózás alól egy vendéglátóipari tevékenységet folytató adózó.

A NAV revizorai a hagyományos ellenőrzési eszközöket és a korszerű információtechnológiai módszereket együttesen alkalmazva derítettek fényt a csalásra.

A Budapesten éttermet üzemeltető Pest megyei vállalkozás már nem először került az adóhatóság látókörébe. Az ellenőrök az elmúlt időszakban több alkalommal „próbavásárlást” végeztek az adózónál, és hol szabályos pénztárgépi nyugtát, hol pedig csak számítógéppel előállított pincérblokkot kaptak attól függően, hogy a fogyasztás ellenértékét a pénztárgépbe, vagy csupán a forgalmi adatok rögzítésére szolgáló számítógépes rendszerbe ütötték be a pincérek.

Az egyre emelkedő összegű bírság kiszabása sem tántorította el az adózót attól, hogy nyugtaadási kötelezettségét rendre megszegje. Ez azonban arra engedett következtetni, hogy az adózó által eltitkolni kívánt bevétel jelentősen meghaladja a bírság együttes összegét - tájékoztatott a NAV.

Az adóhatóság szakemberei egy összehangolt akció keretében tértek vissza a vállalkozás telephelyére, ahol – a hagyományos ellenőrzési módszereken túl felhasználva a korszerű informatikai lehetőségeket is – vizsgálat alá vonták a pénztárgép adómemóriájának és a helyszínen talált szerverek, köztük egy hordozható merevlemez adattartalmát is.

A rendszeradatok elemzése során az ellenőrök két évre visszamenőlegesen részletes bevételi, illetve az alkalmazottak munkaidejére vonatkozó adatokat találtak, amelyekből kiderült, hogy a társaság a minimálbéren, részmunkaidőre bejelentett pincéreket a bejelentett munkaidőt jelentősen meghaladóan foglakoztatta, továbbá az általa bevallott, illetve a tényleges bevétele között 33 millió forint eltérés mutatkozik.

Az adatok alapján az adóhatóság azonnali és több évet átfogó vizsgálatot rendelt el az adózónál, amely eredményeként nem csak az eltitkolt bevételekkel, illetve a foglalkoztatással összefüggő adókötelezettségek megállapításával, de szankcióként késedelmi pótlék és bírság kiszabásával is számolnia kell az adózónak. Amennyiben az eljárás során felmerül a büntetőjogi felelősség gyanúja, úgy a NAV Közép-magyarországi Regionális Adó Főigazgatósága a NAV pénzügyi nyomozóinál büntetőeljárás lefolytatását fogja kezdeményezni.

A vendéglátóipari tevékenységet folytató adózók továbbra is számíthatnak – különösen a nyári idegenforgalmi szezonra irányuló – fokozott adóhatósági ellenőrzésekre.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: csalás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 02. 07:36, szerda | Kék hírek

Eltűnt egy két éves kislány Zalaegerszegen

2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Kék hírek

Tizenhárom év fegyházat kapott az élettársát halálra késelő sajószentpéteri férfi

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette miatt tizenhárom év fegyházbüntetésre ítélte a Miskolci Törvényszék nem jogerősen azt a férfit, aki 32 késszúrással végzett élettársával 2023 decemberében Sajószentpéteren

2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Kék hírek

Felrobbant kézigránát okozta a balesetet a honvédség újdörögdi gyakorlóterén

Éles kézigránáttal végrehajtott dobógyakorlat során felrobbant a gránát a feladatot végrehajtó kormánytisztviselő kezében pénteken a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén

2025. Március 22. 09:27, szombat | Kék hírek

Állon rúgta a beteghordót

A Siófoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a sürgősségi osztályon őrjöngött.