Hírek
2012. Március 13. 14:03, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
20 millió alatt lesz igénybe vehető az árfolyamgát
Az Országgyűlés változtatott a devizakölcsönök törlesztési árfolyamának rögzítéséről szóló törvénymódosító javaslatán.
Eszerint az árfolyamgát nem a lakás érteke, hanem a hitel felvételkori összege alapján lesz igényelhető, azoknak, akik kevesebb mint 20 millió forint értékben adósodtak el.
Ezen kívül módosították azt is, hogy a közszférában dolgozók egyösszegű, vissza nem térítendő támogatását a devizakölcsön-tartozás előtörlesztéseként kell elszámolni, amire a bankok nem számíthatnak fel előtörlesztési díjat. A parlament lehetővé tette továbbá, hogy a lakáscélú devizahitelek kedvezményes végtörlesztése céljából felvett forinthitelek kiváltására is felhasználható legyen a lakás-előtakarékossági szerződés. A törvénymódosítások végszavazása várhatóan jövő hétfőn lesz.
A PSZÁF adatai szerint majdnem 170 ezer deviza alapú jelzáloghites család élt február végéig a fix árfolyamú végtörlesztés lehetőségével, így esetükben megszűnt a devizakockázati kitettség. Az elmúlt öt hónap alatt az érintett devizahitelesek nagyjából 1.354 milliárd forint értékű devizahitelt törlesztettek. A bankok közvetlen végtörlesztési vesztesége több mint 370 milliárd forint volt, amit a bankadóból való leírhatóság 30 százalékkal mérsékel.
Eközben a két világháború közötti időszakot idézi a lakásforgalom. A válság kitörése óta az árak 20 százalékkal estek, és idén is legjobb esetben csak stagnálás várható. Az FHB vezérigazgatója, Harmati László a Gazdasági Rádiónak azt mondta, úgy látja, hogy a lakáspiacot csak egy állami szerepvállalás lendítené ki a jelenlegi helyzetéből.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
