Hírek
2014. Február 08. 08:22, szombat |
Helyi
Forrás: lvp/fotó:www.avarositanya.hu
Közösségi kert alapítása Szentendrén

Hamarosan Szentendre is csatlakozhat a fővárosban sikeresen zajló közösségi kert programhoz, elfogadták ugyanis az alapításról szóló előterjesztést a minap a szentendrei képviselők.
Már négy közösségi kertet alapított a Városi Kertek Egyesület Budapesten, köztük egyet Békásmegyeren, és mindegyik sikeresen működik. A kezdeményezések főként a közösségépítésről, a szomszéd közösségek fejlesztéséről, építéséről szólnak, de célja még az elhanyagolt lakótelepi területek szebbé, hasznossá és élhetőbbé tétele is.
A közösségi kerthez kapcsolódóan egy14 hónapig tartó fejlesztési folyamat kezdődik, mely során a kerttagok oktatási programokat kapnak, rendszeres kertgyűléseket tartanak. A szentendrei közösségi kert első bemutatkozó találkozója egy lakossági-tervező fórum lesz február 18-án, 18 órakor a V-8-ban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 11. 07:50, péntek | Életmód
Szerbiai orvosok szerint a NATO légicsapásainak következményeként sok a rákos megbetegedés az országban
A Jugoszlávia elleni 1999-es NATO-légicsapások következtében az utóbbi 25 évben jelentősen megnőtt a rákos megbetegedések száma - állítják szerbiai orvosok.
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.