Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2014. November 14. 10:28, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Kitüntetést kapott a Skanzen főrestaurátora

Kitüntetést kapott a Skanzen főrestaurátora

Szendrődiné Gombás Ágnesnek, a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum főrestaurátorának ítélte a Pulszky Társaság Műtárgyvédelmi bizottsága az idei Balázsy Ágnes-díjat.

Az elismerést Cseri Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) kultúráért felelős helyettes államtitkára és Deme Péter, a Pulszky Társaság elnöke adta át a Magyar Nemzeti Múzeumban rendezett Budapesti Nemzetközi Restaurátor Konferencián - közölte a minisztérium csütörtökön az MTI-vel.

Gombás Ágnes 1976-től dolgozik a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban, 1996 óta az intézmény Restaurátor Osztályának vezetőjeként. Munkája során több tízezer műtárgy konzerválását, restaurálását, preventív védelmét látta el a legmagasabb szakmai és etikai elvárásoknak megfelelően. Gyakorló és kutató restaurátori tevékenysége mellett oktatóként az utánpótlásképzésben is aktívan részt vesz.

A Balázsy Ágnes-díjat a Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület alapította 2002-ben azzal a céllal, hogy elismerje a magyar műkincsállomány megmentéséhez, a múzeumokban őrzött tudás széleskörű társadalmi népszerűsítéséhez jelentősen hozzájáruló restaurátorok munkáját. A kitüntetés annak a nemzetközi tekintélyű textilrestaurátornak a nevét viseli, aki 2001-ben bekövetkezett haláláig sokat tett a hazai restaurátorszakma elismertetéséért.

A díj a restaurátorból nemzetközi hírű képzőművésszé vált Ézsiás István szobrászművész alkotása.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:56, kedd | Sport

Bajnokok Ligája - Kedvező mérleggel utazik a Real Madrid Londonba, Bayern-Inter csata Münchenben

A címvédő Real Madrid az Arsenal vendégeként lép pályára, a Bayern München pedig az Internazionalét fogadja a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján, a negyeddöntős párharcok első mérkőzésén.

2025. Április 08. 07:55, kedd | Bulvár

Négynapos lesz idén a Hollókői Húsvéti Fesztivál

Folklórprogramokkal, palóc gasztronómiával, népszokások felelevenítésével és az elmaradhatatlan locsolkodással várja a látogatókat a Hollókői Húsvéti Fesztivál